• Wpisów: 176
  • Średnio co: 18 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 23:38
  • Licznik odwiedzin: 90 664 / 3347 dni
 
slubnesprawy
 
Szukając pomysłu na nowy artykuł o tematyce ślubnej rozpytywałam moich znajomych, którzy są już w małżeństwach czy pamiętają o co był pierwszy poważny spór w ich związku.

To mnie zdziwiło, ale okazało się, że o samochód! Najbardziej skarżyły się kobiety, że najpierw było świetnie jak narzeczony/młody mąż wszędzie je zawoził, a 2-3 miesiące po ślubie ich głównym środkiem lokomocji znowu stał się autobus. Bo mężowi zawsze WSPÓLNE auto bardziej potrzebne, bo "on uważa, że lepiej jeździ i że ja nie powinnam", bo "on uważa, że jego praca jest ważniejsza i potrzebuje mieć komfortowy dojazd".

Te znajome, które niedawno urodziły dzieci są wręcz uwięzione na nowych, odległych od centrum miasta osiedlach i muszą liczyć na łaskę pana męża, który może im danego dnia "pożyczy" WSPÓLNE auto, a może nie.

I tak oto samochód (a dokładniej rzecz biorąc lekceważenie potrzeb kobiety na rzecz wygody faceta) stał się w kilku małżeństwach kością niezgody.

Ostatecznie nadarzyła mi się okazja napisania artykułu o wybieraniu samochodu dla młodego małżeństwa i poza opisem modeli zawarłam w tekście spostrzeżenia wyniesione z rozmów ze znajomymi. Jeśli taki temat Was interesuje to zapraszam do przeczytania artykułu "Na wspólną drogę" w seriwsie, który prowadzę: www.modnykrakow.pl/slub/

VW-passat-alltrack.jpg

Zdjęcia dzięki uprzejmości marki Volkswagen.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.